امروز: چهارشنبه 26 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بررسی معماری کامپیوتر

پاورپوینت بررسی معماری کامپیوتر دسته: معماری
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1212 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

پاورپوینت معماری کامپیوتر در 38 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 24,200 تومان

خرید

پاورپوینت معماری کامپیوتر در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

مقدمه

    در تقریبا طی 60 سال از زمانی که نسل اول کامپیوتر بوجود آمده تکنولوژی کامپیوتر پیشرفت چشمگیری داشته است.

    امروز یک کامپیوتر شخصی با عملکرد خوب را می توان کمتر از 500 دلار خریداری کرد. کامپیوتری که دارای حافظه بالا و ذخیره دیسک بیشتری است در مقایسه با سال 1985چنین کامپیوتری یک میلیون دلار هزینه بر می داشت .با رشد سریع همراه با مزایا ی تولید انبوه ریزپردازنده ها منجر به کسر فزاینده تجارت کامپیوتر مبتنی بر ریزپردازنده ها گردید.علاوه بر این از موفقیت تجاری برخوردار گردید

    که این موفقیت به دو دلیل است:

    اولا: حذف مجازی برنامه نویسی زبان اسمبلی نیاز به سازگاری کد- شئ  را کاهش داد.

    ثانیا: تولید استاندارد شده سیستم هایی مانند unix,linux هزینه ریسک برای ایجاد معماری جدید را کاهش داد. این تغییرات امکان توسعه موفقیت آمیز یک سری معماری ها با دستورات ساده تر را امکان پذیر ساخت که مجموعه دستورات کامپیوتری کاهش یافته (RISC) نامیده می شود. ماشینهای مبتنی بر RISC با توجه طراحان به دو تكنیك عملكردی ، حساس بود  یعنی از عملیات موازی و موازی سازی سطح دستورات استفاده کنیم و همچنین استفاده از حافظه پنهان cache .

شكل 1-1 نشان می دهد كه تركیب پیشرفت های سازمانی و معماری منجر به رشد 16 ساله در عملكرد رشد و سرعت سالانه  بالغ  بر 50% وضیعت كامپیوتر گردیده است. همچنین این شکل رشد در عملكرد پردازنده از اواسط دهه 1980 را نشان می دهد.

طبقه بندی كامپیوترها

    در دهه 1960 كامپیوتر مركزی یا Mainframe   شكل رایج كامپیوتر  بود. كه میلیونها دلار قیمت داشت . و در اتاق های كامپیوتری نگهداری می شد که با اپراتورهای جداگانه ای از آن حفاظت می كردند.

    دهه 1970 تولد كامپیوترهای كوچكتر بود كه در آزمایشگاههای علمی كاربرد داشت. در این دهه همچنین ظهور ابر كامپیوترهایی با سرعت محاسبات علمی بالا بود. اگر چه تعداد آنها كم است ولی از نظر تاریخی اهمیت دارند زیرا این كامپیوترها در ابداعات كه بعداً منجر به تولید كامپیوتر های ارزان تر شد پیشگام بودند.

     دهه 1980 افزایش كامپیوترهای رومیزی كه مبتنی بر ریزپردازنده هایی به شكل كامپیوتر های شخصی و هم ایستگاه كاری بود.

    كامپیوترهای شخصی منجر به كامپیوترهای اشتراكی گردید. و منجر به افزایش سرورها شد . دهه 1990 ظهور اینترنت و وب جهانی كه اولین وسایل محاسباتی موفقیت آمیز (دستیاران دیجیتالی شخصی یا PDA)  بود. و ظهورابزارهای الکترونیکی دیجیتالی با عملکرد بالا شامل بازیهای ویدئویی و جعبه های نصب میباشد . برای این کاربرد ها اخیرا از کامپیوتر توکار استفاده می کنند . این تغییرات مرحله تغییر حساس در چگونگی دیدگاه ما از محاسبه و کاربردهای محاسباتی را ایجاد کرده است


شکل2-1 طبقات جریان اصلی محیط های محاسباتی و مشخصات مهم آنها را خلاصه می کند.

شکل 2-1 همچنین خلاصه سه جریان اصلی طبقه بندی محاسبات و ویژگی های سیستمی آنها را نشان می دهد.


سرورها


    هنگامی كه تغییری در محاسبه رومیزی رخ داد، نقش سرورها در تهیه فایلی با مقیاس بزرگ و معتبرتر و خدمات محاسباتی بهتر توسعه یافت . وب جهانی این تمایل را سرعت بخشید بدلیل رشد سریع در تقاضا و پیچیدگی خدمات مبتنی بر وب .

    برای سرورها ویژگی های متفاوتی اهمیت دارند:

    ویژگی اول وابستگی به انتقاد سرورهایی كه گوگل را هدایت میكنند كه دستور می گیرند برای Cisco یا نامگذاری واج در eBay  در گوگل.

    عدم موفقیت چنین سرورهای سیستمی خیلی بیشتر اهمیت دارد تا یك سرور تنها زیرا این سرورها باید 7 روز هفته را 24 ساعته كار كنند.

تعریف معماری کامپیوتر

     وظیفه ای که یک کامپیوتر با آن مواجه می شود وظیفه ای پیچیده است ابتدا مشخص می کنید چه صفات و ویژگی هایی برای یک کامپیوتر جدید مهم است و سپس یک کامپیوتر را طراحی می کنید برای به حداکثر رساندن عملکرد آن ضمن حفظ قیمت، قدرت و قابلیت در دسترس بودن آن .

     این وظیفه جنبه های گوناگونی دارد شامل طراحی مجموعه دستورات ، ساختار عملکردی طراحی منطقی و پیاده سازی . در گذشته اصطلاح معماری کامپیوتر اغلب تنها به طراحی یک مجموعه دستورات محدود می شد و جنبه های دیگر طراحی کامپیوتر را پیاده سازی می نامیدند.

قیمت فایل فقط 24,200 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت معماری کامپیوتر , دانلود پاورپوینت معماری کامپیوتر , معماری کامپیوتر , دانلود پاورپوینت بررسی معماری کامپیوتر , پاورپوینت معماری , پاورپوینت کامپیوتر , پاورپوینت معماری در کامپیوتر , دانلود پاورپوینت معماری برای کامپیوتر , پاورپوینت معماری برای کامپیوتر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر