امروز: یکشنبه 25 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

خدمات و مولفه های سیستم عامل

خدمات و مولفه های سیستم عامل دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 26 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 6

مدیریت پردازش در سیستم عامل یک برنامه حاوی دستورالعملهایی است که توسط CPU اجراء می‌شوند و حاوی داده‌هایی است که هنگام اجرای دستورات از آنها استفاده می‌شود برنامه در واقع یک موجودیت passive است

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

خدمات و مولفه های سیستم عامل

مدیریت پردازش در سیستم عامل:

یک برنامه حاوی دستورالعملهایی است که توسط CPU اجراء می‌شوند و حاوی داده‌هایی است که هنگام اجرای دستورات از آنها استفاده می‌شود. برنامه در واقع یک موجودیت passive است مانند محتوای یک فایل بر روی دیسک .

ولی پردازش در سیستم عامل یک برنامه در حال اجراء می‌باشد که موجودیتی active دارد. یک برنامه کاربر که در سیستم اشتراک زمانی در حال اجرا است یک پروسس (فرایند) می‌باشد, به همین ترتیب یک وظیفه سیستم مثل اسپولینگ خروجی به چاپگر نیز یک پروسس است .یک فرایند منابع مشخصی را نیاز دارد مثل CPU, حافظه , وسایل I/O و فایلها .

پردازش در سیستم عامل واحد کار در سیستم است . یعنی یک سیستم مجموعه‌ای از پردازش های گوناگون است . سیستم عامل در رابطه با مدیریت پردازش وظایف زیر را بر عهده دارد: ایجاد و حذف پردازش در سیستم عامل های کاربر و سیستم – زمانبندی پردازشها واینکه در هر زمان کدام پردازش در سیستم عامل CPU را در اختیار داشته باشد – مدیریت همزمانی پردازشها و ارتباط بین آنها و جلوگیری از بن بست (deadlock) بن بست حالتی است که پردازشها در یک حلقه بسته منتظر تمام شدن وظایف همدیگر هستندو بنابراین هیچیک نمی‌توانند اجراء گردند و سیستم قفل می‌شود.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل , خرید و دانلود مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل , خرید مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل , دانلود رایگان مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل , دانلود رایگان تحقیق خدمات و مولفه های سیستم عامل , دانلود رایگان پژوهش خدمات و مولفه های سیستم عامل , خدمات و مولفه های سیستم عامل چیست

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر